O nas

Red Shoes Boogie Band to powstały z inicjatywy Krzysztofa Rogowskiego kilkunastoosobowy skład koncertowy.

RSBB jest kontynuacją i podsumowaniem działalności poprzednich prowadzonych przez kierownika muzycznego formacji – „Szeligowski Brass Band”, „Rogowski Band” i „Rogowski Blues Band”.

 

W skład brass bandu wchodzą trzy podstawowe grupy muzyków:

 

• instrumenty dęte – saksofon altowy, saksofon tenorowy, saksofon barytonowy, trąbka i puzon

• sekcja rytmiczna – piano, gitara elektryczna, gitara basowa, perkusja

• wokaliści

W każdym występie live bierze udział od 10 do 12 muzyków.

 

Dodatkowe Informacje :

Red Shoes czyli Boogie Band – to suma wieloletnich doświadczeń.

 

Szeligowski Brass Band – założony w 1996 roku z inicjatywy dyrekcji Szkoły Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie, prowadzony od początku działalności do chwili obecnej przez Krzysztofa Rogowskiego (aktualnie grający uczniowie stanowią VII-mą formacją młodzieży tworzącej tę grupę ).

Rogowski Big Band – utworzony we wrześniu 1998r. Klasyczny skład orkiestry big band’owej (podziękowania dla Waldemara Skóry za udostępnienie materiałów nutowych na początku działalności)

Rogowski Blues Band – utworzony w 2001 roku – reprezentował region lubelski m.in. na DNIACH KULTURY POLSKIEJ w Alcala de Henares (Hiszpania) jak również w Viseu (Portugalia) w 2008 roku.

 

Krzysztof Rogowski

absolwent PSM I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie klarnetu. Obecnie pedagog gry na klarnecie oraz opiekun i aranżer „Szeligowski Brass Band” w macierzystej szkole.
Muzyk i aranżer kwartetu klarnetowego „Claribel”.
formacje Red Shoes

Red Shoes

acoustic

boogie

combo

frakersi